
Primăria Făgăraș organizează și în acest an Târgul de Mărțișor, în perioada 25 februarie – 1 martie 2026, în parcul central din Piața Republicii.
Conform organizatorilor ”Evenimentul își propune să promoveze tradițiile locale și produsele realizate de meșteșugarii și comercianții din zonă”.
De aceea la târg pot participa doar comercianți din Făgăraș și din Țara Făgărașului. Aceștia au obligația de a deține cort propriu, de culoare albă. De asemenea, comercianții care doresc să participe, trebuie să aibă și spații de expunere deoarece ”Primăria Făgăraș nu pune la dispoziție corturi sau alte spații de expunere”, așa cum este specificat în informare. Pentru comercianți se va percepe și o taxă de participare, iar data limită pentru depunerea cererilor este 13 februarie 2026.












