
În prima zi de școală copiii de la clasa pregătitoare și clasa întâi de la Școala Gimnazială din Șercaia au avut o surpriză plăcută în momentul în care au ajuns în clase. Pentru fiecare copil, primăria Șercaia, avea pregătit câte un ghiozdan plin cu rechizite, necesare la școală. Pachetele cu rechizite școlare au fost achiziționate de către Primărie, din bugetul local cu speranța că le vor aduce bucurie micuților elevi în acest început din viața lor și îi va motiva să vină la scoală. Această acțiune este repetată de primăria Șercaia, în fiecare an începând cu 2019.







