Sport

0
78
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

fotbal-faza1ENA, în seria a treia

Într-o şedinţă extraordinară desfăşurată ieri la sediul Federaţiei Române de Fotbal sa hotărât componenţa celor şase serii ale ligii a treia la fotbal ediţia 2009- 2010. Reprezentanta oraşului nostru în liga a treia a fotbalului din România, Ena Inter, va juca în seria a treia alături de reprezentantele Bucureştiului, ale judeţelor Prahova, Dâmboviţa, Giurgiu şi Teleorman

Liga III Seria 3
1 ENA INTER FĂGĂRAȘ
2 Comprest GIM București ( nou promovată )
3 Conpet Ploieşti
4 Petrolistul Caproni Boldeşti
5 Juventus Bucuresti
6 Petrolul Videle
7 Electrosid Titu
8 Unirea Tarlungeni
9 Chimia Brazi
10 CS Filipestii de Padure
11 CF Predeal
12 FC Rapid II
13 Rocar Bucuresti
14 CS Buftea
15 Petrolul Teleajen ( nou promovată )
16 Adunaţii Copăceni
17 Argeşul Mihăileşti ( nou promovată )
18 CSM Tărgovişte ( nou promovată )

Programarea meciurilor echipei Ena Inter Făgăraş

Etapa 1 Ena Inter Făgăraş- Chimia Brazi
Etapa 2 CF Predeal- Ena Inter Făgăraş
Etapa 3 Ena Inter Făgăraş- Petrolul Videle
Etapa 4 Electrosid Titu- Ena Inter Făgăraş
Etapa 5 Ena Inter Făgăraş- Petrolul Teleajen
Etapa 6 FC Rapid II- Ena Inter Făgăraş
Etapa 7 Ena Inter Făgăraş- Conpet Ploieşti
Etapa 8 Rocar Bucuresti -Ena Inter Făgăraş
Etapa 9 CS Buftea -Ena Inter Făgăraş
Etapa 10 Ena Inter Făgăraş- Adunaţii Copăceni
Etapa 11 Comprest GIM București – Ena Inter Făgăraş
Etapa 12 Ena Inter Făgăraş – Argeşul Mihăileşti
Etapa 13 CSM Tărgovişte – Ena Inter Făgăraş
Etapa 14 Ena Inter Făgăraş- Petrolistul Caproni Boldeşti
Etapa 15 Juventus Bucuresti- Ena Inter Făgăraş
Etapa 16 Ena Inter Făgăraş- CS Filipestii de Padure
Etapa 17 Unirea Tarlungeni- Ena Inter Făgăraş

fotbaltv2minge1UNDE SE VĂD MECIURILE

Antena 1
Liga I
Preliminarii CM 2010
GSP TV
Liga I
Digi Sport
Liga I
Primera Division
Bundesliga
TVR 1
Liga Campionilor
BOOM
Liga Campionilor
Preliminarii CM 2010
Serie A
Eurosport 2
Premier League
Bundesliga
Sport.ro
Europa League
Argentina
ProTV
Europa League
Sport Klub
Argentina
Rusia
Belgia
Brazilia
Cupa Libertadores
Cupa Angliei
Cupa Italiei
Cupa Spaniei
Sport 1
Ligue 1
Ungaria
Grecia
Portugalia
Olanda
Cupa Germaniei
Cupa Franţei
Carling Cup (Anglia)

ligaii1Liga a II-a

Componenţa celor două serii

Seria I
Concordia Chiajna
Sportul Studenţesc
Victoria Brăneşti
FC Snagov
Petrolul Ploieşti
Săgeata Stejaru
Delta Tulcea
Dunărea Galaţi
Tricolorul Breaza
Dinamo II Bucureşti
CSM Rm. Sărat
FCM Bacău
Steaua II Bucureşti
Cetatea Suceava
Gloria Buzău
FC Botoşani
Dunărea Giurgiu
Farul Constanţa

Programul primei etape (15 august)
Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc
Victoria Brăneşti – FC Snagov
Petrolul Ploieşti – Săgeata Stejaru
Delta Tulcea – Dunărea Galaţi
Tricolorul Breaza – Dinamo II Bucureşti
CSM Rm. Sărat – FCM Bacău
Steaua II Bucureşti – Cetatea Suceava
Gloria Buzău – FC Botoşani
Dunărea Giurgiu – Farul Constanţa

Seria II
Liberty Oradea
CSM Rm. Vâlcea
Fortuna Covaci
Dacia Mioveni
Şimleul Silvaniei
Drobeta Turnu Severin
FC Argeş
CS Tg Mureş
Minerul Lupeni
Arieşul Turda
CS Otopeni
Mureşul Deva
Gaz Metan CFR Craiova
U Cluj
FC Baia Mare
UTA Arad
Bihor Oradea
Jiul Petroşani

Programul primei etape (15 august)

Liberty Oradea – CSM Rm. Vâlcea
Fortuna Covaci – Dacia Mioveni
Şimleul Silvaniei – Drobeta Turnu Severin
FC Argeş – CS Tg Mureş
Minerul Lupeni – Arieşul Turda
CS Otopeni – Mureşul Deva
Gaz Metan CFR Craiova – U Cluj
FC Baia Mare – UTA Arad
Bihor Oradea – Jiul Petroşani

televizor-fotbal1Liga I la TV

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat, marţi, programul şi televizările primelor două etape din sezonul 2009-2010, iar noutatea este că trei partide ale fiecărei etape vor fi transmise de postul nou înfiinţat, Digi Sport, informează site-ul LPF.

Programul şi televizările primelor două etape ale sezonului 2009-2010 al Ligii I:

Etapa 1:

Vineri, 31 iulie:

Internaţional Curtea de Argeş – Oţelul Galaţi, ora 18:30, GSP TV

Rapid – Poli Iaşi, ora 20:30, Digi Sport

Sâmbătă, 1 august:

Unirea Alba Iulia – FC Braşov, ora 18:00, netelevizat

FC Timişoara – Gloria Bistriţa, ora 18:30, GSP TV

CFR Cluj – Unirea Urziceni, ora 20:30, Digi Sport

Universitatea Craiova – Dinamo, ora 21:30, GSP TV

Duminică, 2 august:

Astra Ploieşti – Pandurii Tg. Jiu, ora 18:30, GSP TV

FC Vaslui – Gaz Metan Mediaş*, ora 19:30, Digi Sport

Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua, ora 20:45, Antena 1

Etapa a 2-a:

Vineri, 7 august:

Gaz Metan Mediaş* – Universitatea Craiova, ora 18:00, GSP TV

Dinamo – Internaţional Curtea de Argeş, 20:00, Digi Sport

Sâmbătă, 8 august:

FC Braşov – Astra Ploieşti, ora 18:00, Digi Sport

Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 18:00, GSP TV

Gloria Bistriţa – Unirea Alba Iulia, ora 21:00, netelevizat

Unirea Urziceni – Rapid, ora 21:00, GSP TV

Duminică, 9 august:

Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui, ora 18:00, GSP TV

Poli Iaşi – FC Timişoara, ora 19:00, Digi Sport

Steaua – CFR Cluj, ora 20:45, Antena 1.

Fotbal
Cupa României

Ediţia 2009-2010
FC ENA Inter-FC Cisnădie
Miercuri, 29 iulie 2009
ora 17.30, stadionul Park Arena

LĂSAȚI UN MESAJ