Rezultatele etapei a doua a returului ligii a patra

0
30
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

Etapa a doua a returului ligii a patra a județului Brașov a fost una cu ghinion pentru echipele din zona Făgărașului. Un singur punct au reușit ( Orașul Victoria), intr-o etapă care adversarele le-au fost la îndemână.images
Iată rezultatele complete ale etapei:
Inter Cristian – Viitorul Ghimbav 3-0; juniori 9-0, au marcat: Tenchiu min 27, Vasilache min 45, Barabaș Ionuț min 77
Carpați Berivoi – RFC Râșnov 2-5; juniori 5-1, au marcat:Buciumeanu min 17,67 / Simion min 5,Mariean min 44;82; Dragu min 64; Ivanciuc min 89
Eliminat – Solomon, FC Râșnov min 66-Ggreșeală gravă(a lovit cu piciorul în cap un adversar)
În minutul 89, un spectator a intrat pe terenul de joc și a încercat să oprească mingea care se îndrepta spre poarta goală a echipei Carpați Berivoi. Mingea a intrat totuși în poartă iar incidentul nu a avut urmări.
AS Cața – Aripile Brașov 2-1, juniori 3-0, au marcat: Moldovan min 43;Ivan min 69 / Cărbune min 28
Olimpic Voila – Înfrățirea Hărman 0-3; juniori 1-0, au marcat: Livadariu min 55, Szabo Bogdan min 80, Terciu mon 90
A fost eliminat în minutul 67 Pantelimon ( Olimpic Voila) pentru două avertismente primite în același joc.
Doripesco Hălchiu – Cetatea Rupea 1-0; juniori 1-1, a marcat Cojocaru în min 78
Eliminat de la Doripesco în minutul 59, Urrs Marian pentru fault grosolan comis asupra unui adversar.
CSM Codlea – FC Orașul Victoria 0-0; juniori 4-2
Energia Feldioara – ASF Zărnești 0-4; juniori 0-9, au marcat: Bălțătescu min 34,43 ;Lăutariu min 72, Dascălu min 75
AS Vulcan- FC Ghimbav 2000 1-2; juniori 4-0, au marcat: Ciorchină min 88 / Gâlbocea min 3, Ștefarcă min 64.

Clasament

1 A.S.F. Zărneşti 17 15 2 0 59-11 47p +23
2 A.S. Înfrăţirea Agromec Hărman 17 13 2 2 54-16 41p +17
3 C.S. Inter Cristian 17 13 1 3 64-16 40p +13
4 A.S. Viitorul Ghimbav 17 9 1 7 49-26 28p +4
5 A.S. Olimpic Voila 17 8 4 5 31-29 28p +1
6 A.S. F.C. Râşnov 17 8 3 6 35-48 27p +3
7 C.S. F.C. Ghimbav 2000 17 7 3 7 38-31 24p -3
8 A.C.S.M. Codlea 17 7 3 7 33-27 24p -3
9 F.C. Energia Unirea Feldioara 17 7 3 7 38-39 24p -3
10 A.S. Doripesco Hălchiu 17 6 3 8 28-35 21p -6
11 A.S. Vulcan 17 5 4 8 25-41 19p -5
12 A.S.C. Orasul Victoria 17 5 3 9 19-49 18p -6
13 A.F.C.S. Carpaţi Berivoi 17 5 2 10 31-56 17p -10
14 A.S. Aripile Braşov 17 4 2 11 27-41 14p -10
15 A.S. Caţa 17 3 2 12 27-51 11p -16
16 A.S. Cetatea Rupea – Homorod 17 1 2 14 11-53 5p -19

LĂSAȚI UN MESAJ