Rezultate Liga a V-a

2
36
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

Seria Est

Şercăiana Şercaia – AS Racoş  2-6

Oltul Comăna – Unirea Ticuşul Vechi  0-1

Luceafărul Mărgineni – Olimpia Şercăiţa  6-1

AS Poiana Mărului – Izvorul Hoghiz  2-0

Bizonul Hălmeag – Clăbucet Sebeş  0-6

Transilvania Felmer – Bradul Şinca  2-3

AS Vad – AS Bucium  4-1

Clasament

1. AS Poiana Mărului               21      16      1        4        89-28          49p

2. Izvorul Hoghiz                     21      16      1        4        78-33          49p

3. AS Bucium                          21      15      0        6        71-43          45p

4. Unirea Ticuşul Vechi            21      14      1        6        59-37          43p

5. Luceafărul Mărgineni            21      14      0        7        58-29          42p

6. Clăbucet Sebeş                             21      13      2        6        61-31          41p

7. AS Vad                               21      9        5        7        65-58          32p

8. AS Racoş                                     21      10      1        10      41-45          31p

9. Olimpia Şercăiţa                   21      8        1        12      54-61          25p

10.Oltul Comăna                      21      4        5        12      26-44          17p

11.Bradul Şinca                       21      5        2        14      33-66          17p

12. Şercăiana Şercaia               21      5        2        14      38-91         17p

13. Transilvania Felmer            20      4        2        14      25-51          14p

14.Bizonul Hălmeag                 21      2        1        18      18-98          7p

Rezultate Seria Vest

Real Făgăraş – Carpaţi Ucea  2-4

FS Voila – AS Ileni  1-4

Avântul Iaşi – Beclereana Beclean  1-1

Olimpia Săsciori – Unirea Făgăraş  5-1

Săgeata Drăguş – Oltul Rucăr  6-2

Şoimii Sâmbăta – Cetatea Făgăraş  3-0

Progresul Voivodeni – a stat

Clasament

1. Prog. Voivodeni                            19      17      1        1        69-13          52p

2. AS Ileni                               20      15      2        3        62-32          47p

3. Săgeata Drăguş                    20      14      2        4        64-38          44p

4. Şoimii Sâmbăta                    19      10      3        6        45-38          33p

5. Olimpia Săsciori                   20      9        4        7        47-49          31p

6. Belereana Beclean                19      8        5        6        39-28          29p

7. FS Volia                              19      6        5        8        35-35          23p

8. Carpaţi Ucea                        20      7        2        11      47-51          23p

9. Real Făgăraş                        19      7        1        11      35-54          22p

10.Oltul Rucăr                         19      6        2        11      45-61          20p

11.Avântul Iaşi                         19      3        5        11      29-48          14p

12.Unirea Făgăraş                    19      4        2        13      30-55          14p

13.Cetatea Făgăraş                            20      3        0        17      20-65          9p

Etapa viitoare duminică 22 mai

Seria Est

AS Racoş – AS Bucium

Unirea Ticuş – Şercăiana Şercaia

Olimpia Şercăiţa – Oltul Comăna

Izvorul Hoghiz – Luc. Mărgineni

Clăbucet Sebeş – Poiana Mărului

Bradul Şinca – Bizonul Hălmeag

AS Vad – Trans. Felmer

Seria Vest

AS Ileni – Şoimii Sâmbăta

Beclereana Beclean – FS Voila

Unirea Făgăraş – Avântul Iaşi

Oltul Rucăr – Olimpia Săsciori

Prog. Vivodeni – Săgeata Drăguş

Carpaţi Ucea – stă

Cetatea Făgăraş – Real Făgăraş 0-3

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ