Făgărăşenii şi-au revenit. Decebal Câmpean–noul antrenor al echipei

2
76

Eşecul usturător din etapa precedentă pare să-i fi trezit pe jucătorii echipei CSM Făgăraş. Cu un nou antrenor pe banca tehnică, în persoana lui Decebal Câmpean (ex. Romradiatoare, CF Predeal, Forex Braşov, Unirea Tărlugeni), făgărăşenii s-au impus clar la Caţa cu 4-0. Totuşi victoria nu s-a conturat uşor, deşi jocul a curs într-o singură direcţie, primul gol fiind reuşit de abia în min 76 de M. Streza. Tot el a mărit avantajul două minute mai târziu, pentru ca Neamţu min 87 şi Săndei min 90 să închidă tabela. Pentru făgărăşeni urmează cel mai important joc din campionat, în compania liderului, Forex Braşov. Partida va avea loc sâmbătă, 13 noiembrie, de la ora 11:00, pe propriul teren.

O victorie categorică a obţinut în această etapă, Carpaţi Berivoi care a dispus cu 4-0 de FC Râşnov. Prima repriză a fost hotărâtoare şi cea mai reuşită, berivenii întrând la cabine cu un scor de 3-0 (Grigoraş min 23 şi 40, Răceanu min 26). Golul patru a venit în finalul partidei, în min 90+2, şi l-a avut autor pe Buciumeanu.

La limită, dar meritat, s-a impus şi Viromet Victoria în faţa formaţiei Inter Cristian, cu 3-2, prin golurile lui Ciumaş min 6 şi 55 şi D. Bădăloi min 60, în timp ce Olimpic Voila a pierdut fără drept de apel cu 0-5 la Viitorul Ghimbav.

9.       FC Râşnov  14      6        4        4        23-27 22p    +4

10.     Inter Cristian         14      5        6        3        21-14 21p    0

11.     ASF Zărneşti        14      5        3        6        29-22 18p    -3

12.     Energia Feldioara  14      3        5        6        26-25 14p    -7

13.     Carpaţi Berivoi      14      3        3        8        19-32 12p    -12

14.     CFR Braşov         14      4        0        10      20-35 12p    -6

15.     FC Ghimbav         14      3        2        9        19-20 11p    -7

16.     Olimpic Voila        14      3        1        10      15-40 10p    -8

17.     Aripile Braşov       14      2        3        9        10-32 9p      -15

18.     AS Caţa      14      1        4        9        15-38 7p      -14