CSM, gata de baraj

0
50
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

Ultimile două etape consumate pe parcursul săptămânii trecute au contribuit şi mai mult la întărirea poziţiei echipei CSM Făgăraş în fruntea clasamentului. Făgărăşenii au obţinut alte două victorii, acasă cu Viitorul Ghimbav (2-0), goluri reuşite de Marşavela min. 44 şi Neamţu min 55 şi în deplasare la Rupea (4-0), prin reuşitele lui Neamţu (2) şi Streza (2). Echipa antrenată de Adrian Hârlab este acum în aşteptarea barajului la promovarea în Liga a III-a şi se pare că adversară îi va fi câştigătoarea judeţului Harghita, CSM VSK Miercurea Ciuc.
De trei etape, echipa lui Mircea Suciu, Olimpic Voila, nu a mai cunoscut înfrângerea. După victoria în faţa formaţiei Înfrăţirea Hărman, voilenii au remizat miercuri la Viitorul Ghimbav, iar sâmbătă s-au impus cu 9-3 în deplasare la Olimpia Sânpetru. Cu acest succes, Olimpic se poate considera scăpată de grijile retrogradării, urcând în clasament pe un loc ferit de griji.
La polul opus se găseşte Carpaţi Berivoi, care a pierdut încă o „bătălie” sâmbătă, acasă cu Aripile Braşov (0-1) , după ce miercuri cedase cu 0-5 la Zărneşti.
Viromet Victoria a înregistrat două înfrângeri consecutive, mai întâi la Jibert (0-2) după care sâmbătă, acasă cu ASF Zărneşti, la un scor mai puţin obişnuit (3-7).
Până la sfârşitul campionatului au mai rămas patru etape, iar următoarea etapă va avea loc sâmbătă, 2 iunie, cu excepţia jocului CSM Făgăraş – Olimpia Sânpetru, care se va disputa vineri, 1 iunie de la ora 18:00. O partidă aşteptată cu interes va avea loc la Voila, unde Olimpic va întâlni pe Carpaţi Berivoi.

Rezultatele etapei XXIX
Aripile Braşov – Olimpia Sânpetru 7-0
AS Jibert – Viromet Victoria 2-0
ASF Zărneşti – Carpaţi Berivoi 5-0
FS Râşnov – FC Ghimbav 3-1
Energia Feldioara – Izvorul Hoghiz 3-0
Olimpic Voila – Cetatea Rupea 4-2
Inter Cristian – Înfrăţirea Hărman 2-2
CSM Făgăraş – Viitorul Ghimbav 2-0
Unirea Tărlungeni – CFR Braşov 3-0

Rezultatele etapei XXX
Unirea Tărlungeni – Energia Feldioara 2-1
Izvorul Hăghiz – AS Râşnov 0-3
FC Ghimbav – AS Jibert 5-4
AS Carpaţi Berivoi – AS Aripile Braşov 0-1
Viromet Victoria – ASF Zărneşti 3-7
CS Braşov – AS Înfrăţirea Gărman 0-2
AS Ghimbav – CS InterCristian 1-1
Cetatea Rupea – CSM Făgăraş 0-4
AS Olimpia Sânpetru – AS Olimpic Voila 3-9

Clasament
1.C.S.M. Făgăraş 30 25 4 1 113-12 79p +34
2.A.S.F. Zărneşti 30 17 6 7 73-33 57p +12
3.A.S. Înfrăţirea Hărman 30 16 8 6 64-27 56p +11
4.A.S. Unirea Tărlungeni 30 16 7 7 72-37 55p +10
5.C.S. Inter Cristian 30 16 6 8 71-37 54p +9
6.C.S. C.F.R. Braşov 30 16 6 8 64-32 54p +9
7.A.S. Viitorul Ghimbav 30 15 8 7 69-37 53p +8
8.A.S. F.C. Râşnov 30 15 4 11 65-44 49p +4
9.A.S. Aripile Braşov 30 14 3 13 52-49 45p 0
10.C.S. F.C. Ghimbav 2000 30 12 5 13 70-79 41p -4
11.Cetatea Rupea 30 13 1 16 55-60 40p -5
12.A.S.F. Viromet Victoria 30 12 3 15 61-74 39p -6
13.F.C. Energia Feldioara 30 10 4 16 48-56 34p -11
14.A.S. Olimpic Voila 30 10 4 16 46-78 34p -11
15.A.S. Olimpia Sânpetru 30 9 3 18 45-112 30p -15
16.A.S. Jibert 30 8 5 17 41-63 29p -16
17.A.S. Carpaţi Berivoi 30 5 4 21 48-104 19p -26
18.A.S. Izvorul Hoghiz 30 0 1 29 17-140 1p -44

Etapa viitoare, sâmbătă 2 iunie
CFR Braşov – Energia Feldioara
CSM Făgăraş – Olimpia Sânpetru (1 iunie, ora 18:00)
Aripile Braşov – Viromet Victoria
Olimpic Voila – Carpaţi Berivoi
ASF Zărneşti – FC Ghimbav 2000
AS Jibert – Izvorul Hoghiz 3-0
FS Râşnov – Unirea Tărlungeni
Inter Cristian – Cetatea Rupea
Înfrăţirea Hărman – Viitorul Ghimbav

LĂSAȚI UN MESAJ