Rezultate etapa a VII-a, Liga a V-a, Făgăraş

4
28
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

Seria Est

Unirea Ticuş – Oltul Comăna 4-3

AS Racoş – Şercăiana 3-0

Izvorul Hoghiz – Poiana Mărului 1-0

Clăbucet Sebeş – Bizonul Hălmeag 4-0

Bradul Şinca – Trans Felmer 3-3

Olimpia Şercăiţa – Luc Mărgineni 2-4

AS Bucium – AS Vad 6-4

Etapa viitoare, duminică 31 octombrie

AS Bucium – AS Racoş

Şercăiana – Unirea Ticuş

Oltul Comăna – Olimpia Şercăiţa

Luc Mărgineni – Izvorul Hoghiz

Poiana Mărului – Clăbucet Sebeş

Bizonul Hălmeag – Bradul Şinca

Trans Felmer – AS Vad

Clasament

1.       Unirea Ticuş         8        6        1        1        25-14 19p

2.       Izvorul Hoghiz      8        6        0        2        24-8   18p

3.       AS Bucium  8        6        0        2        31-18/         18p

4.       Clăbucet Sebeş     8        5        1        2        18-9   16p

5.       Poiana Mărului      8        5        0        3        24-13 15p

6.       Luc Mărgineni       8        5        0        3        17-12 15p

7.       AS Racoş   8        4        1        3        16-14 13p

8.       AS Vad       8        2        4        2        20-19 10p

9.       Oplimpia Şercăiţa  8        3        1        4        15-19 10p

10.     Oltul Comăna        8        2        2        4        12-15 8p

11.     Şercăiana     8        2        1        5        14-24 7p

12.     Trans Felmer        8        1        2        5        8-23   5p

13.     Bradul Şinca         8        1        1        6        12-31 4p

14.     Bizonul Hălmeag   8        1        0        7        6-23   3p

Seria Vest

Oltul Rucăr – Săgeata Drăguş 2-2

Carpaţi Ucea – Real Făgăraş 3-0

Cetatea Făgăraş – Şoimii Sâmbăta 1-4

AS Ileni – FS Voila 1-3

Beclereana – Avântul Iaşi 3-1

Unirea Făgăraş – Olimpia Săsciori 4-4

Prog Voivodeni – a stat

Etapa viitoare, duminică 31 octombrie

Real Făgăraş – Cetatea Făgăraş

Şoimii Sâmbăta – AS Ileni

FS Voila – Beclereana

Avântul Iaşi – Unirea Făgăraş

Olimpia Săsciori – Oltul Rucăr

Săgeata Drăguş – Prog Voivodeni

Carpaţi Ucea – va sta

Clasament

1.       Săgeata Drăguş     8        7        1        0        23-11 22p

2.       Prog Voivodeni     7        6        1        0        27-4   19p

3.       Olimpia Săsciori    7        3        3        1        25-13 12p

4.       Carpaţi Ucea         8        4        0        4        24-20 12p

5.       AS Ileni       7        3        2        2        17-15 11p

6.       Beclereana   7        3        1        3        17-13 10p

7.       Şoimii Sâmbăta     6        3        1        2        14-11 10p

8.       Unirea Făgăraş      7        2        1        4        15-20 7p

9.       FS Voila      7        2        1        4        10-17 7p

10.     Cetatea Făgăraş     8        2        0        6        13-23 6p

11.     Real Făgăraş         7        2        0        5        8-21   6p

12.     Avântul Iaşi 6        1        1        4        8-16   4p

13.     Oltul Rucăr  7        1        1        4        13-28 4p

Semifinale Cupa României

Olimpia Săsciori – Carpaţi Ucea 3-7

AS Racoş – AS Bucium 1-0

Finala, 3 noiembrie

Carpaţi Ucea – AS Racoş

4 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ