Memorialul „Gheorghe Gujbă“

0
64

A doua ediţie a memorialului Gheorghe Gujbă la judo s-a bucurat şi de data aceasta de un real succes. În organizarea C.S. Cetatea Făgăraş, cu sprijinul Consiliului Local, care a finanţat competiţia, peste 100 sportivi de la 12 cluburi din ţară au luptat pentru premiile puse în joc.
Clubul Sportiv Cetatea Făgăraş a avut la start şase sportivi dintre care patru au urcat pe podium. Cea mai bună clasare a obţinut-o Valentin Vâja care a ocupat locul I la categ. 50 kg şi locul II la categ. 60 kg. La categ. 66 kg, Stoian Andrei s-a clasat pe locul II, iar pe poziţia a III-a au urcat Iarca Liviu + 60 kg şi Ţîmboi Darius + 66 kg. Ceilalţi doi concurenţi, Roşca Septimiu şi Andrieş Vlad nu au „prins“ podiumul.
Pe echipe, Cetatea Făgăraş s-a clasat pe locul I la U-15 şi pe locul IV la U-13. Sportivii şi echipele clasate pe podium au fost premiaţi cu diplome, medalii şi cupe.