Klaus Ungar – cel mai bun sportiv a CSS Făgăraş

0
88

Clubul Sportiv Şcolar Făgăraş şi-a desemnat la sfârşitul săptămânii trecute cei mai buni zece sportivi ai clubului. Pe primul loc s-a clasat handbalistul Klaus Ungar, care a participat la Campionatul Mondial de Handbal Şcolar, unde a obţinut medalia de bronz. Pe poziţia secundă a fost desemnată judoka Cristina Motronea care o obţinut argint la Campionatul Naţional Şcolar, iar pe locul III karateka Silviu Streza, medaliat cu aur la Campionatul Mondial de Seniori, proba kata, cu argint la Campionatul Naţional de Tineret, proba kumite şi cu bronz la Campionatul Naţional de Seniori, proba kumite. Clasamentul celor mai buni 10 sportivi ai CSS Făgăraş este următorul:

1.     Klaus Ungar (handbal) – bronz la Campionatul Mondial şcolar din Portugalia

2.     Cristina Motronea (judo) – argint la Campionatul Naţional Şcolar

3.     Silviu Streza (karate) – locul I la C.N seniori kata, locul II la C.N. tineret kumite şi locul III la C.N. seniori kumite

4.     Aura Opriş (handbal) – componentă a lotului naţional de junioare III

5.     Nicolae Parpalea (judo) – locul III la C.N. de judo

6.     Valentin Vaja (judo) – locul III la C.N  şi locul I la festivalul Naţional de Judo

7.     Mihai Cotinghi (handbal) – component al lotului naţional şi al echipei de seniori HCM Făgăraş

8.     Paul Socol (judo) – locul V la C.N. şi locul I la festivalul naţional de judo