„Cupa Unirii Făgăraș“, regal al fotbalului juvenil

0
234

Capitala fotbalului juvenil s-a mutat la Făgăraș, weekend-ul trecut. În jur de 200 de copii din Făgăraș, dar și din alte județe s-au confruntat pe teren pentru a-și demonstra măiestria în jocul cu mingea, în cadrul competiției sportive „Cupa Unirii Făgăraș“. Evenimentul sportiv a avut loc în zilele de sâmbătă și duminică și a reunit în sala de sport a Colegiului Național „Radu Negru“ copii de la cluburile sportive din județele Brașov, Sibiu și Mureș. Turneul a fost structurat pe două categorii de vârstă: copii născuți în 2007 și copii născuți în 2009. În total au fost 16 echipe. Competiția a fost organizată de Asociația „Club Sportiv Oltul Făgăraș“. Fiecare copil care a participat la competiție a primit o medalie, o diploma și un tricou personalizat, indiferent de locul ocupat. De asemenea, fiecare echipă a primit o diploma și un trofeu, indiferent de locul pe care s-a clasat. Proiectul sportiv „Cupa Unirii“ la fotbal a fost cofinanțat de către Primăria Făgăraș și Consiliul Local Făgăraș.