Cadavrul unui bărbat a fost observat pe râul Olt, pe raza localităţii Şona. La faţa locului se află un echipaj de poliţie care urmează procedura de identificare a persoanei. Deocamdată nu se ştie dacă este vorba despre bărbatul dispărut,
Amintim că, la data de 07 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Voila au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 37 ani a părăsit domiciliul din localitatea Șona, județul Brașov, la data de 05 noiembrie 2019, în jurul orei 19,30 și nu a mai revenit până în prezent.
Semnalmente: înălțime 1,75-1,80 m, greutate 75-80 kg, constituție atletică, păr șaten, ochi verzi.
La momentul dispariției, bărbatul era îmbrăcat cu o bluză de culoare neagră, cu anchior, pulover bleumarin la baza gâtului, pantalon lung tip bluejeans de culoare neagră, șapcă roșie, iar în picioare purta o pereche de ghete de culoare maro.
Nu are asupra sa cartea de identitate, telefon mobil sau bani.
Persoanele care pot furniza informații cu privire la bărbatul în cauză, sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.