Am avut meciul în mână, dar am ratat!

0
364

img_1790Am avut meciul în mână atunci când am avut 12-9 în minutul 28 şi am plecat la pauză cu un avantaj de un gol, 12-11. Am pierdut o şansa atunci când arbitrul a eliminat cei mai buni jucători ai noştri, Mateoniu şi Frăţilă, şi oaspeţii au venit la 12-11, au avut lovitura de începere a reprizei a doua şi doi oameni în plus pe teren. Am avut meciul în mână că am jucat cu o echipă mai slabă (tehnic nu fizic!!!) decât a noastră. Am pierdut o şansă când, în teren, ei au fost mai „şmecheri” decât ai noştri. Am avut meciul în mână când am văzut determinare în prima repriză. Am ratat şansa pentru că ei au fost mai determinaţi în minutele cheie ale meciului. Şi de această dată cei mai buni marcatori au fost Filip cu 10 goluri şi Frăţilă cu 6. Am mai remarcat evoluţiile lui Mateoniu, în special prima repriză, Dedu şi Turcu cât a jucat.