Acțiune de igienizare la Poiana Narciselor de la Vad

0
446
http://webmobile.xdev.ro/fagarastv/player.html

Săptămâna a început, deosebit de bine pentru Poiana Narciselor de la Pădurea Vadului, cea mai mare rezervație naturală din țară. Luni, 16 februarie 2026, personalul auxiliar din primăria Șercaia, a fost mobilizat și cu toții au trecut la igienizarea locului unde, an de an, în a doua jumătate  lunii mai, zeci de mii de turiști vizitează cea mai mare rezervație de narcise din România, Acțiunea a constat în lucrări de adunat crengi uscate și căzute, cosire, curățare suprafață, etc.
Sperăm ca în acest an, datorită măsurilor luate și a condițiilor atmosferice propice narcisei, să avem o densitate mai mare de narcise, pentru a ne putea bucura cu toții de acest dar oferit de bunul Dumnezeu comunității noastre.”- a declarat primarul, Cristinel Paltin.

 

LĂSAȚI UN MESAJ